Nettverk og partnere

Black Box teater har vært en del av det uformelle internasjonale nettverket WEB siden 2017/2018. WEB skal gi utvidet støtte til to kunstnere i året, med et spesifikt fokus på nye og talentfulle kunstnerskap på terskelen til et internasjonalt gjennombrudd. 

Nettverket består av

wpZimmer (Antwerp), Beursschouwburg (Brussel), Frascati (Amsterdam), Uzès Danse (Uzès), Gessnerallee (Zürich), Attenborough Centre for the Creative Arts (Brighton), Tanzquartier (Wien), Les Subsistances (Lyon) og Black Box teater (Oslo). – Vi anbefaler å ta en kikk på programmene til de to andre programmerende teatrene i Norge; Rosendal Teater (Trondheim) og BIT Teatergarasjen (Bergen).

Lokale samarbeidspartnere våren 2020

Kunstnernes Hus
Vega Scene & Arthaus
Kunsthøgskolen i Oslo
Unikum
IETM / Tromsø
Institut français de Norvège

Black Box teater samarbeider regelmessig med følgende arenaer, festivaler og organisasjoner i Oslo: Ultima Oslo Contemporary Music Festival, CODA Oslo International Dance Festival, Dansens Hus, Vega Scene, Kunstnernes Hus og Kunsthall Oslo.